top of page

Jozef Danyi

"Z cest pod lustry"

Výstava potrvá do 21. 3. 2019

Absolvent Vojenské střední odborné školy letecké v Prešově.

Ve své volné tvorbě se specializuje především na portrétní fotografii. Jeho tvorba se dá stručně shrnout jako: otevřená clona, zajímavé světlo, oscilace mezi standardními a moderními pózami modelek, výborné aranžování a citlivá kompozice a k tomu všemu můžeme přičíst značnou dávku osobní invence. 

Od roku 2012 se aktivně účastní na mezinárodních  fotografických  soutěžích. Hlavní prim, však vedou soutěže pod patronací FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique’). V roce 2013, 2017 a 2019 se dostal  do výběru týmu APF ČR (Asociace profesionálních fotografů), která reprezentovala Českou republiku  na světovém fotografickém poháru WPC (World Photographic Cup). Jedním ze spolupořadatelů je i FEP (Federation of European Photographers). V roce 2014 získal od této federace titul EP (European Photographer). Dalším titulem, který získal za svou fotografickou činnost je titul Ariste FIAP (udělen v roce 2014) a titul Excellence FIAP (udělen v roce 2017) , ty mu udělila mezinárodní federace fotografického umění - FIAP (Fédération Internationale de l'Art Photographique’). Tato federace je jediná, která má záštitu UNESCO. Poslední titul v řadě mu udělilo  STOWARZYSZENIE FOTOFERIA CLUB - CAFIAP (Club Artist FIAP) z Polska. Umělecký titul " AFF - Fotoferia Artist " mu byl udělen na základě jeho fotografických úspěchů. Od roku 2012 získal celkem 57 ocenění v 31 státech z 5 kontinentů.

V období od 2012 do 2014 byl lektorem  "originální módní Workshop Hvar" v Chorvatsku. Od roku 2016 je předsedou Spolku bruntálských fotografů. Je spoluorganizátorem česko - polské soutěže “Region očima mladých - fotografická soutěž” .

Reportáž z vernisáže výstavy

bottom of page